Taka Baba Yaga jak ja nie taka straszna

Ano nie straszna, a wręcz przyjazna! Powiem szczerze, bardzo mnie cieszy, że sala była pełna…nie wiem do końca, czy to moja poezja czy też wyśmienite miejsce- a może połączenie jednego i drugiego? Jeśli tak, to ogłaszam pełen sukces:)

baba yaga poezja_33

Zaczęliśmy z półgodzinnym opóźnieniem, okazało się bowiem, iż nie wzięłam pod uwagę problemów wynikających z podłączenia mikrofonu. Nie było jednak możliwe, abym obyła się bez niego bo chyba gardło bym sobie zdarła…Ale wymyśliliśmy coś i było ok.

Na gitarze podczas małej przerwy grał nam Graham Moffitt i Joanna Lompart- Chlaściak zachwycała swoim głosem. Raczej nie mogę tego o swoim powiedzieć, bo słoń mi na ucho nadepnął, ale próbowałam, ponieważ uwielbiam utwór, który Graham grał- ‘Night Porter’. baba yaga poezja_67

Na gitarach grali też dla nas Chris i William.

baba yaga poezja_77

Chris był również  lektorem moich przetłumaczonych wierszy:baba yaga poezja_27Popisał się również Philip Warnes, który zgodził się użyczyć swojego imponującego głosu do nagrania angielskiej wersji dwóch wież, więc świetna animacja Tymka doczeka się nowej odsłony już wkrótce mam nadzieję.

baba yaga poezja_93Po spotkaniu, a nawet w trakcie, słyszałam bardzo wiele miłych komentarzy od słuchaczy. Ktoś mówił na przykład, a wiesz, mi też coś takiego się zdarzyło…a wiesz, tego wiersza słuchałem, jakby był o mnie…a wiesz, myśłałam, że to będzie grafomania, ale nie była, a wiesz, z poezją nie mam nic wspólnego, ale mogłabym tak siedzieć i słuchać twoich wierszy….

Dziękuję wszystkim. To było bardzo budujące doświadczenie. Z mojego punktu widzenia wszystko trwało znacznie za długo, chciałam aby było perfekcyjnie, a czasem głos mi się łamał itp itd… No ale, im więcej, tym lepiej mi to będzie szło;) Kolejne spotkanie już 19 września w Birmingham, a właściwie dwa spotkania, jedno po polsku, drugie po angielsku. Jak ja to przeżyję, nie wiem?!

Dziękuję Marcin i Agnieszka za obsługę techniczną! (po minie widać, że coś nie gra, ale Agnieszka już spokojna)

baba yaga poezja_119

baba yaga poezja_4

 Comments are closed.

cudak
Nie wyrzucajcie starych skarpet! Zróbcie Cosika!
Czytam więc jestem.
Wywiad
Muzeum Beatrix Potter