Bajkoczytanie

Czy jako dzieci lubiliście, aby wam czytano? Ja uwielbiałam! No ale wtedy nie było łatwych zapychaczy czasu jak telefony komórkowe, tablety, komputery, ba nawet telewizor był rzadkością. Tym bardziej więc ważne jest dziś, aby czytać swoim dzieciom. Aby poświęcić im te dwadzieścia minut dziennie, codziennie (tak, tak, brzmię jak reklama Cała Polska Czyta Dzieciom).

I to nawet nie same bajki, historie są w tym tak istotne, choć oczywiście też, ale najważniejszy jest ten kontakt, to poczucie bezpieczeństwa, to robienie czegoś RAZEM. Bo czytanie wymaga wyciszenia, skupienia, bliskości, zwłaszcza czytanie przed snem.

Ale czytanie może być też związane z wyjściem, z poznawaniem nowych dzieci, z fajną zabawą. Czyż nie tak było w lipcu? Kto się fajnie bawił z bajką “Czapla, ryby i rak?”

To także może być fajne wyjście dla rodziców, choć wyobrażam sobie, że dla niektórych to często zadanie wręcz bojowe. Dziękuję lipcowym dzieciom i rodzicom za przybycie i zapraszam 20 sierpnia! Nowa bajka jest już napisana!

 

Bajkoczytanie

 

 Comments are closed.

Simon Armitage i czyste kartki.
Journey-to-the-River-Sea-by-Eva-Ibbotson
Podróże małe i duże- autorka dla dzieci warta polecenia.
Czytam więc jestem.
z kochankiem
Sesja druga- malowanie ran, skamieniała kobieta i upadły Ikar